Domy či byty v panelové zástavbě vyžadují po určité době důkladnou rekonstrukci fasády nebo stavební konstrukce za účelem zlepšení energetické náročnosti nemovitosti.

Asi tou nejznámější cestou v současnosti je klasické zateplování, které po vizuální stránce mění naše sídliště na různobarevné soustavy kostek. Pokud jste majitelem rodinného domu, tak při správném zateplení máte postaráno o příjemné bydlení nejen v zimě, ale i v létě, kdy zateplení brání přehřívání pokojů a v domě je příjemně i bez drahé klimatizace.

Tepelně izolační omítka

Tepelně izolační omítky nejsou na trhu moc dlouho – jedná se o poměrně nové řešení zateplení, které má své nesporné výhody – velmi dlouhá životnost, propustnost vodních par, velmi dobré sanační vlastnosti (výborně odvádějí vlhkost), aplikace přímo na zdivo (žádné tepelné mosty) a v neposlední řadě i snížení energetické náročnosti budovy.

Tepelně izolační omítky na trhu se liší svými vlastnostmi, prodyšností a také izolačními schopnostmi – záleží na výrobci, jaké složení daná omítka obsahuje. Mezi ty nejlepší bych zařadil omítky ETG.

Tepelně izolační omítky ETG vytvářejí na stěnách v interiéru a exteriéru prodyšný povrch. Důležitou předností tepelně izolačních omítek ETG je jejich odolnost vůči plísni, řasám a houbám. Tepelně izolační a sanační omítky jsou vhodné pro venkovní a vnitřní použití. Mohou se nanášet na různé druhy podkladu: od cihlových, betonových, železobetonových, porobetonových, skleněných, dřevěných až po kovové podklady v exteriéru i v interiéru. Díky své objemové hmotnosti dokážou velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů. Tepelně izolační omítky ETG pomáhají udržet zdivo v suchu, čímž významnou měrou snižují energetické náklady stavební konstrukce.

Více na: http://www.zdrave-bydleni.com/cim-zateplit-dum-stavebni-materialy-na-zatepleni/