Termokeramické nátěrové hmoty na akrylátové bázi dostupné v mnohých barevných odstínech připravené k okamžitému použití. Mají široké spektrum využití převážně ve stavebnictví. Je možné je aplikovat na téměř všechny druhy podkladů jak v exteriéru tak v interiéru.

Složení

pojivo – vysoko elastická akrylátová živice, která působením UV záření vytváří dvojitou síťovou struktůru
výplň – mikrokeramické duté kuličky (uvnitř obsahují inertní plyn)
barvivo – bílá v podobě oxidu titaničitého, popřípadě další barevné pigmenty

Specifické vlastnosti

Plní funkci tepelné keramické membrány – tzn., že nátěr je variabilně difúzně otevřený a zabraňuje vodě a vzdušné vlhkosti pronikání do podkladu, zároveň ale umožňuje její odpařování, takže na podkladech s absorbční a difúzní schopností reguluje vlhkost podkladu a tím zvyšuje tepelný odpor celé konstrukce.

Má velmi vysokou trvalou odráživost – zpět do prostoru odráží 86% slunečního záření. Prokazatelně snižuje náklady v zimě na topení a v létě na klimatizaci – to se dá dokumentovat na základě osmnáctiletých zkušeností. Byly prokázány úspory na topení 29%.

Princip funkce

Mikroramické kuličky obsahující inertní plyn, mají nezanedbatelné tepelně izolační vlastnosti, ale především zabezpečují vysokou odrazivost slunečního záření. Vysoce elastická akrylátová pryskyřice ve spojení s mikrokeramickými kuličkami zamezují atmosférické vodě v pronikání do podkladu, současně však při poklesu vzdušné vlhkosti na běžnou úroveň umožňují odpaření vodní páry, která je obsažena v konstrukci. Jedná se o termokeramický krycí povlak, který díky své „variabilní vzdušnosti“ působí jako membrána, která podporuje rychlé odpařování nadměrné vlhkosti z podkladu (princip GORE-TEX). Snížením vlhkosti zdiva o 1% můžeme dosáhnout úspory na vytápění až 10%!

Více o produktech ThermoShield najdete na stránkách www.thermoshield-hfr.cz